9Сен/15Off

Заява про опікунство

Назад

До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Заявник: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Заінтересована особа: орган опіки та піклування, виконком __________ районної у м. ____________________

Заява

про визнання громадянина  обмежено дієздатним та встановлення над ним піклування і призначення піклувальника

Особа_2 є моїм батьком, і з листопада 2003 року ОСОБА_2 перебуває на диспансерному обліку в наркологічному кабінеті _________ лікарні з діагнозом порушення психіки та поведінки в наслідок зловживання алкоголем, синдром залежності. Рішенням _________ районного суду м.__________ від 21 вересня 2006 року ОСОБУ_2 було направлено на примусове проведення психічного огляду до ________ психоневрологічного диспансеру, де він проходив лікування з 26 вересня 2006 року по 08 грудня 2006 року. В наслідок хронічного вживання алкоголю ОСОБА_2 не здатний повністю усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, пропиває гроші, рухоме і нерухоме майно, і у зв’язку з цим потребує стороннього догляду і нагляду. 

Згідно  виписки з історії хвороби № 483 від 24.06.2008 року ОСОБА_2, «__»_______року народження страждає енцефолопатією сложного ґенеза з помірно вираженим психоорганічним синдромом; це захворювання суттєво впливає на його здібності розуміти значення своїх дій і керувати ними, що є підставою визнати ОСОБУ_2 обмежено дієздатним і встановити над ним піклування.

ч.1 ст. 36 ЦК України передбачає, що суд може обмежити цивільну дієздатність особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. 

Відповідно до ст. 59 ЦК України піклування встановлюється над неповнолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, цивільна дієздатність яких обмежена.

Відповідно до ч.2 ст.60 - суд встановлює  піклування  над  фізичною  особою  у  разі 
обмеження  її  цивільної дієздатності і призначає піклувальника за поданням органу опіки та піклування.

Ст. 63 ЦК передбачає, що опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічними, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.

Керуючись  ст.ст. 36, 59, 60, 63 ЦК України, ст.ст. 3, 238  ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Обмежити цивільну дієздатність Особи_2, «__»_______ року народження, проживаючого за адресою:_________________.

2. Встановити піклування над Особою_2.

3. Призначити мене, Особу_1, «__»______ року народження, піклувальником на Особою_2.

Додатки:

Дата              Підпис